Kasmetinės energetinio saugumo apžvalgos pristatymas

ViršelisKovo 26 d. (ketvirtadienį) 14 val., Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos Energetikos Instituto Energetinio saugumo tyrimų centras (ESTC) kviečia į trečiojo kasmetinio leidinio „Lietuvos energetinis saugumas. Metinė apžvalga 2013–2014“ pristatymą Lietuvos mokslų akademijos Mažojoje salėje (Gedimino pr. 3, Vilniuje).

ESTC vadovas akademikas prof. habil. dr. Juozas Augutis apžvelgs Lietuvos energetinio saugumo lygio dinamiką 2007–2013 metais, o taip pat energetinio saugumo lygio pokyčius trijuose energetinio saugumo blokuose: techniniame, ekonominiame ir sociopolitiniame. ESTC vadovas taip pat palygins Lietuvos energetinio saugumo lygį su atitinkamu lygiu kaimyninėse Baltijos regiono valstybėse, Latvijoje ir Estijoje, įvertins energetinio saugumo lygio kaitos projekcijas, atsižvelgiant į įgyvendinamus ir planuojamus įgyvendinti strateginius energetikos projektus.

Renginio metu bus pristatomi ir dviejų reprezentatyvių sociologinių apklausų duomenys, atskleidžiantys visuomenės požiūrio kaitą į su energetiniu saugumu susijus klausimus prieš Krymo okupaciją ir po jos. Minimi klausimai apima Lietuvos ir Rusijos energetikos politiką, skalūninių dujų išgavimo ekologiškumą ir ekonominę naudą, daugelį kitų.

RENGINIO PROGRAMA

 

ATSISIŲSTI LEIDINĮ: LTEN

Asmuo kontaktams: dokt. Justinas Juozaitis
El. paštas: j.juozaitis@pmdf.vdu.lt
Telefonas:+370 37 327 933